Kystfortene var primært rundt Karmøy, Stavanger som var festningsby og Egersund. Ansvarsområdene for kystfortene ble flyttet ofte av tyskerne i dette området.
Litt usikker på om dette var underlagt HKB 18./978 Ogna, men legger ved disse bildene i denne tråden likevel
Dette er fra Ognasanden like nord for Sirevåg og Vedafjellet. Her er blant annet det en kanonstilling på nordsiden av Ognasanden og en Kwk-stilling i sørenden i nærheten av Sirevåg.
Jeg hadde en tur til Stavangerregionen i slutten av april og det første militærhistoriske anlegget jeg besøkte var Sirevåg kystfort. Sirevåg kystfort på Vedafjellet har mye interessant å se på et ganske kompakt område. Jeg har tatt masse bilder som vanlig, og bilder sier ofte mer enn ord!
Videre gikk turen fra Hidrasund til Sirevåg og selvfølgelig en tur på kystfortet der! Det blåste litt mindre enn sist, så det var lettere å stå på beina denne gangen, våget meg også en tur opp på kommandobunkeren!
Les mer om turen og se de 345 bildene jeg har delt her:
Hvilken regelbau er kommandobunkeren? Den er for liten og rominndelingen passer ikke med r636, Finner ingen som passer i Rudi boka med rominndelingen, er det en SK variant kanksje, det nærmeste kan kanksje være en M262 og ser ut som avstandsmåleplattformen har hatt tak, siden det er avkappede I-bjelker som stikker opp?
Edit: etter en del scrolling på forumet fant jeg ut at det er en 637SK variant.